UNIQ Açıkhava Film Festivali’nde sinemaseverlerin izlemeye doyamadığı filmler ağustos ayında tekrar gösterilecek. İşte Ağustos ayı boyunca gösterimde olacak filmler.

İstanbul’un merkezinde nefes alınabilir doğasıyla yaz aylarının favori mekanı haline gelen UNIQ İstanbul, Başka Sinema işbirliği ile başlattığı Açıkhava Film Festivali’ni tüm görkemiyle sürdürüyor. İzleyicilerden gelen yoğun talep nedeniyle seçkiye dahil edilen filmleri tekrar gösterime koyan UNIQ İstanbul ile yıldızlı geceler bu yaz hiç bitmiyor.

Ağustos ayında tekrar seyirciyle buluşacak filmlerin listesi:    

9 Ağustos In The Fade

10 Ağustos LadyBird

11 Ağustos Loving Vincent

16 Ağustos The Square

18 Ağustos The Shape of Water

25 Ağustos Kısa Film Gecesi

28 Ağustos Isle of Dogs

29 Ağustos Death of Stalin

UNIQ İstanbul,  KÜLTÜR, SANAT VE YAŞAM MERKEZİ

İstanbul’un yeni nesil kültür-sanat ve yaşam merkezi UNIQ İstanbul

Hayata dair tüm renkleri Maslak’a taşıyan UNIQ İstanbul,  kendini sürekli yenileyen kültür-sanat, eğlence ve iş dünyasını, doğa ile iç içe, ayrıcalıklı bir ortamda bir araya getiriyor.

TURKMALL yatırımı olarak hayat bulan UNIQ İstanbul, yeni nesil “yaşam merkezi” konseptiyle, kültür-sanat, kongre, eğlence ve iş dünyasını, şehrin en önemli finans ve ticaret merkezi olan Maslak’ta, doğanın kalbinde, yemyeşil bir dokunun içinde, tarihi köşklerle süslenmiş,  ayrıcalıklı bir ortamda sunuyor.

Adını,  İngilizce  “unique-eşsiz”  kelimesinden alan UNIQ İstanbul,  konser, tiyatro, müzikal, sergi, kongre, eğitim, toplantı, seminer, alışveriş ve yeme-içme gibi pek çok aktivite ile İstanbul modern kent hayatının yeni merkezi.

Sign of the City’de 2015 yılı en iyi sosyo-kültürel projesi seçilmiş, Türkiye’nin en büyük kültür-sanat kompleksi olan UNIQ İstanbul;  1.156 seyirci kapasiteli, Yedi Sanatın Yeni Merkezi, UNIQ Hall; 5.800 seyirci kapasiteli, Avrupanın en iyi akustiğine sahip,  Volkswagen Arena,  ve 3.000 seyirci kapasiteli, ormanla çevrili UNIQ Açık Havasahnesi  ile ülkemizin ve dünyanın  starlarını ve birbirinden farklı etkinliklerini ağırlıyor.

Yeme-içme alanları ile mağazalardan oluşan 15.000 m²’lik  yaşam alanındaUNIQ İstanbul ziyaretçilerine, birbirinden farklı lezzetler, özel mutfaklar ve seçkin mağazaları ile yeni nesil bir yaşam deneyimi sözü veriyor.

Dünyada son trendleri takip eden tüm çevre dostu ve sürdürülebilir yapıların sahip olduğu LEED sertifikasına sahip UNIQ İstanbul, ekolojik mimari yaklaşımı ile, enerji verimliliği, kullanıcılarının yaşam konforu gibi konulara özellikle önem veriyor.

2014-2015 Akademik Yılı’nda ilk öğrencilerini alan, farklı eğitim-öğretim modeli ile girişimcilik, inovatif düşünce ve yaratıcılığı ön planda tutan, küresel ve yerel ölçekte katma değer yaratan bir üniversite olma yolunda ilerlemekte olan MEF Üniversitesi de 5 fakülte ve 2.000 öğrencisi ile Uniq İstanbul içerisindeki kampüsünde eğitim vermektedir.

“UNIQ Açıkhava Sahnesi Maslak’ta, doğanın kalbinde, yemyeşil bir dokunun içinde, tarihi köşklerle süslenmiş, ayrıcalıklı bir ortamda , sanatseverleri kültür-sanat ve eğlence ile benzersiz bir şekilde buluşturuyor. Dünya şirini bir bahçe. Çepçevre yemyeşil ağaçlar, sarmaşıklar. Etkinliği ister yere atılmış minderlerde, ister sandalyelerde oturarak izleyin.

UNIQ Açıkhava Sahnesi oturmalı 2.500, ayakta 3.500 seyirci kapasitesi, 350 m² sahne alanı ile senfonik konserlerden, rock konserlerine birçok müzik etkinliğine ev sahipliği yapmaktadır.

Havuz alanının da üstünün kapatılması ile UNIQ Açıkhava Sahnesi geniş katılımlı etkinliklerin de düzenlenebildiği 6.000 kişilik bir festival alanına dönüşmektedir.

UNIQ Açıkhava Sahnesi bugüne kadar İstanbul Caz Festivali, İstanbul Müzik Festivali, Kristal Elma Festivali, Kahvaltı Festivali, Yavuzfest gibi festivalleri ve birçok sanatçıyı ağırlamıştır.

UNIQ Açıkhava Sahnesi, dünya ve Türk sinemasından seçilmiş art-house filmler ile sinemaseverleri buluşturmaktadır. 2 yılda 50 film gösterimi ile UNIQ Açıkhava Sahnesi çok kısa bir sürede İstanbul’un en önemli yazlık sinema sahnesine dönüşmüştür.

UNIQ Açıkhava Sahnesi, tiyatro seyircilerine de sezonun en güzel oyunlarından bir seçkiyi yaz dönemi süresince sunmaktadır.