Üniversite öğrencilerinin kültür ve sanat bilgisini artırmak amacıyla Kasım 2016’dan bu yana ücretsiz bilet ve kitap sağlayan sosyal girişim, “seyirci yetiştirme programı” ÜniKumbaravan, 30 Nisan Pazartesi günü Tiyatro Zirvesi düzenleyecek. Tasarım Atölyesi Kadıköy’de gerçekleşecek etkinliğe 150 kişilik öğrenci grubu başvuru formuyla katılabilecek. Zirve boyunca sorulan tüm sorular not alınarak başta araştırma yapmalarını teşvik etmek amacıyla akademisyenlere ve sonrasında tüm sanat paydaşlarına gönderilecek. Zirvede Ali Biber, Ayhan Taş, Ata Özdemirci, Behzat Uygur, Süheyl Uygur, Cenk Tunalı, Gizem Aldemir, Gülay Yıldız, İsmail Nuri, Mehmet Ergen, Şivan Adalı ve Tarkan Osoy öğrencilerle bir araya gelip soruları yanıtlayacak.

Ayrıntılar:(www.kumbaravan.com/uni/tiyatrozirvesi)

Kasım 2016’dan günümüze faaliyette olan ÜniKumbaravan,

Sadece kültür & sanat alanında faaliyet gösteren, kâr amacı olmayan, Üniversite öğrencilerinin kültür ve sanat bilgisini arttırmak amacıyla,

etkinlik sahipleri ve yayınevlerinin de desteğiyle, ücretsiz bilet ve kitap sağlayan, öğrencilerin bütçeleri doğrultularında kampanyalar düzenleyen Sosyal Girişimdir.

Şubat 2018 itibariyle 9.000’den fazla Üniversite Öğrencisi aktif takipçisi ve 2.500 öğrenci üyesi bulunmaktadır.

Üniversite öğrencilerinin “Tiyatro” ile ilgili duygu ve düşüncelerini, kendilerini ifade edebilmeleri için harika bir fırsat yaratmak istedik.

Günümüzün ve geleceğin seyircileri olan Üniversite Öğrencilerine gün boyu kulak veriyoruz! Onları dinleme fırsatı buluyoruz!

Tiyatro İnsanlarına soracaklar, etkileşim içinde olacaklar, araştırılması gereken bir çok konuyu dile getirecekler.

Tiyatro İnsanları Cevaplıyor!