TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği ortaklığında gerçekleştirilen Çukurova 12. Kitap Fuarı, 5-13 Ocak 2019 tarihleri arasında TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Yılın ilk kitap fuarı Çukurova Kitap Fuarı’na 300 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılırken panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinliklerinden oluşan 70 kültür etkinliğinde ve imza günlerinde 500 yazar okurlarıyla buluşacak.

Çukurova Kitap Fuarı’nın konukları arasında Füruzan, Ercan Kesal, Latife Tekin, Gülten Dayıoğlu, Altan Öymen, Yekta Kopan, Ayşe Kulin, Buket Uzuner, Aret Vartanyan, Canan Tan, Ayşe Hür, Zeynep Altıok Akatlı, Mavisel Yener, Nebil Özgentürk, Tülin Kozikoğlu, Sinan Meydan, Hasan Ali Toptaş, Ataol Behramoğlu, İsmail Saymaz, Levent Gültekin, Behiç Ak, Mete Yarar, Çiğdem Gündeş, Kerem Fırtına, Erdoğan Aydın, Selim Temo, Toprak Işık, Aytül Akal, Hikmet Anıl Öztekin, Sinan Tuzcu, Kemal Hamamcıoğlu, Menderes Samancılar, Kahraman Tazeoğlu, Koray Avcı Çakman, Bahadır Yenişehirlioğlu, Zafer Algöz, Can Yılmaz, Ahmet Şimşirgil, Tarık Tufan, Sinan Yağmur ve daha pek çok yazar, şair ve bilim insanı yer alacak. Çukurova Kitap Fuarı, her gün 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Çukurova Kitap Fuarı’nı Neden Ziyaret Etmelisiniz?

  • Binlerce kitabı ve yayını bir arada bulma olanağı
  • Sevdiğiniz yazarlarla tanışma, sohbet etme ve kitaplarını imzalatma olanağı
  • Aynı anda söyleşi, panel, şiir dinletileri, atölye çalışmaları gibi etkinliklere katılma imkanı
  • Yayıncılık sektörü ile ilgili yenilikleri takip etme şansı
  • Süreli yayınlar, dergiler ve fanzinlere ulaşma fırsatı
  • Sivil toplum kuruluşları arasında farklı seslere ulaşma şansı