Öğrencimiz Doruk Tuna Kahraman, öğretmeni Türker Soykan desteğiyle Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışmasına katıldı. Bir buçuk yıldır bateri eğitimi alan öğrencimiz, yarışmaya bir ay gibi bir sürede hazırlandı.

Doruk Tuna Kahraman’ın katıldığı yarışmada oy kullanmak ve videosunu izlemek için tıklayınız.

Mor Sanat Akademisi olarak öğrencilerimizin bu tür etkinliklere katılarak kendi bilgi ve becerilerini tecrübe ederek, öğrenim sürecinde daha hızlı ilerlemelerini hedefliyoruz. Öğretmenlerimizin ve velilerimizin desteği ile tüm öğrencilerimiz ulusal ve uluslararası tüm etkinliklere katılarak başarı gösteriyor.

ULUSLARARASI GENÇ YETENEKLER MÜZİK YARIŞMASI HAKKINDA

Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması, ülkemizin ve dünya gençlerinin yeteneklerini keşfetmeyi, onlara yeteneklerini sergileme fırsatı vermeyi ve müzik eğitiminin önemini ön plana çıkarmayı amaçlamaktadır. Ayrıca, yarışma toplumsal sosyal sorumluluk çerçevesinde, farklı öğrenme ihtiyaçları bulunan genç yetenekler için oluşturduğu “Özel Kategori” ile bu alanda farkındalık yaratmayı da hedeflemektedir. Yarışma, genç müzisyenler ile onları finale taşıyacak halk ve jüriyi buluşturarak özgün bir etkileşim platformu olma özelliği taşır.

Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması, öğrencilere motivasyon ve gurur kaynağı yaratması yanısıra, öğretmenini ve eğitim aldığı kurumu temsil etme olanağı verir. Performans deneyimi, özgüven ve başarıyı besleyen, kişisel gelişime katkı sağlayan en etkin tecrübelerden biridir.

Yarışma sonuçları %60 Jüri, %40 Halk beğenisi ile belirlenir. En yüksek oyu alan yarışmacı Büyük ödül sahibi olur. Sıralamada, ikinci ve üçüncü olan, en çok Halk beğeni oyu alan ve en genç yarışmacı özel plaket alırlar. Bu yarışmacılar ödül töreninde birer parça icra ederler. Performans kayıtları kendilerine ulaştırılır. Performans kayıtları kendilerine ulaştırılır.

Genç Yetenekler Müzik Yarışması’nın web sitesi, www.ugy-istanbul.com, yapılan analizde bugüne dek analizde, yurtiçi ve yurtdışından yaklaşık 160.000 kişi tarafından ziyaret edildiği, yarışma sayfasının 600.000’in üzerinde görüntülendiği ve her oturumda izleyicinin mobil telefonda ortalama 4 dakika, tablet ve bilgisayarda ise ortalama 6 dakika sitede kaldığı saptanmıştır. Binlerce kişi tarafından izlenmek, beğeni almak her genç yetenek için değerli bir tecrübe olmaktadır.

Yarışmaya 13 yaş dahil, Anaokulu, İlk ve Orta eğitim gören hobi amaçlı veya profesyonel müzik öğrencileri 2 farklı kategoride katılabilirler. Her kategori kendi içinde ayrı değerlendirilir. Hobi amaçlı eğitim alan bir öğrenci dilerse profesyonel müzik öğrencileriyle yarışabilir.