2013 yılında piyano üçlüsü (piyano, keman, viyolonsel) ve kornodan oluşan Ludus Ensemble, yıllar içerisinde diğer enstrümanlarla zenginleşti!.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Hamburg’da oda müziği eğitimi alan Ludus Ensemble çekirdeğini oluşturan piyano üçlüsünün hedefi, diğer enstrümanları da barındıran bir oda müziği topluluğu olmaktı…

Hedeflerine sağlam adımlarla ilerleyen, klasik müzikte yeni kavramlar ortaya koyan, renkli konser programlarıyla dinleyicilere ulaşan Ludus Ensemble, bugün ülkenin önde gelen müzisyenlerinin buluştuğu bir müzik platformu haline geldi.

Ludus Ensemble 10 Mart Cumartesi akşamı saat 20.00’de Yeldeğirmeni Sanat’ta harika bir programla dinleyicilerini klasik müzikte bir başka zaman yolculuğuna çıkaracak. Ludus Ensemble üç farklı düzende yer alacağı konserinde, Mozart’ın dramatik KV 478 sol minör piyanolu dörtlüsü, Weber’in lirik Op.34 klarnetli beşlisi ve Franck’ın tutku dolu fa minör piyanolu beşlisini seslendirecek.

Ludus Ensemble:

Banu Selin Asan (keman), Eylül Umay Taş (keman), Yılmaz Bişer (viyolonsel), Göknil Genç (viyola), Barış Yalçınkaya (klarnet), Elif Gökçe Tuğrul (piyano).

Kaynak: Andante