Garanti Caz Yeşili, “İçinden Caz Geçen Filmler” serisiyle 25 Şubat’tan itibaren Bomontiada Alt’ta sinema severlerle buluşuyor. Sinema ve müziği buluşturan film gösterimleri mart, nisan, mayıs ile eylül, ekim, kasım ve aralık aylarının son pazar günü saat 17.30’da Bomontiada Alt’ta devam edecek. 25 Şubat’ta gerçekleşecek “İçinden Caz Geçen Filmler” seçkisinin ilk gösterimi 2014 yapımı Whiplash olacak.

2018’in diğer filmleri ise Amy, Blue, One More Time With Feeling, Inside Llewyn Davis, Searching for Sugarman, Nublu ve England is Mine. Başka Sinema işbirliğiyle gerçekleşecek İçinden Caz Geçen Filmler’in ilkbahar, sonbahar ve kış programında yer alan 8 uzun metrajlı film, orijinal dilinde ve Türkçe altyazılı olarak gösterilecek. GarantiOne ve KonserV kullanıcıları, Mobilet üzerinden 15 TL’ye satılan biletleri yüzde 50 indirimli satın alabilecek.

Müzikseverlerin caz müziği ufkunu genişletmeyi amaçlayan Garanti Bankası, Türkiye’de cazın önde gelen sponsorları arasında yer alarak, bu alandaki desteğini “Garanti Caz Yeşili” markasıyla sürdürüyor. Garanti, 1997’den beri, İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafından düzenlenen İstanbul Caz Festivali’nin Festival Sponsorluğunu üstleniyor.

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafından düzenlenen İstanbul Caz Festivali’ni 1997’den beri, İstanbul’un önemli müzik merkezlerinden Babylon’u ise 1999’dan bu yana destekleyen Garanti Caz Yeşili, Salon IKSV, Nardis Jazz Club, ve Zorlu PSM’degerçekleşen konserlere verdiği desteklerle müzikseverlerin birbirinden değerli sanatçılarla buluşmasını sağlıyor.

Garanti, önümüzdeki dönemde de, konser sponsorluklarını sürdürerek, müzikseverleri birbirinden değerli sanatçılarla buluşturmaya, “Garanti Caz Yeşili” kapsamında hayata geçireceği sürpriz projelerle caz severleri şaşırtmaya devam edecek.

İstanbul Caz Festivali:
Garanti, toplum vizyonuna katkıda bulunan alanlarda uzun soluklu projeler yaratma prensibi doğrultusunda, İstanbul Caz Festivali’ne, 1997 yılından bu yana kesintisiz destek veriyor.

Kent yaşamının vazgeçilmezleri arasına giren ve Avrupa’nın sayılı caz festivalleri arasında yer alan İstanbul Caz Festivali kapsamında bugüne kadar; Sting, Björk, Simply Red, Buena Vista Social Club Feat, İbrahim Ferrer, Bryan Ferry, Lenny Kravitz, George Benson, Chick Corea, Melody Gardot, Grace Jones, Buika, Lisa Ekdahl, Marcus Miller gibi pek çok ünlü sanatçı sanatseverlerle buluştu.

Babylon Garanti Caz Yeşili Konserleri:
Garanti, İstanbul kent kültüründe öncü bir yere sahip olan Babylon’a 1999 yılından beri destek oluyor. Babylon’da düzenlenen “Garanti Caz Yeşili” konserleri kapsamında, kültürlerarası bir anlayışla, müzikseverlere farklı bakış açılarının sunulması hedefleniyor.

Babylon İstanbul’da gerçekleştirilen Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında bugüne kadar; Omara Portuondo, Roy Ayers, Jazzanova, Nouvelle Vague, Rubin Steiner, Marcus Valle, Roy Hargrove Group, James Taylor, Seu Jorge and Almaz, Mulatu Astatke, Of Montreal, 77 Bombay Street gibi birçok tanınmış sanatçı ağırlandı. Konserleri 70 binin üzerinde caz sever takip etti.

Salon IKSV Garanti Caz Yeşili Konserleri:
Garanti, izleyicileri aynı mekanda farklı sanat alanlarıyla buluşturan, yaratıcı ve yenilikçi çizgisini mekan özelliklerine de yansıtan  Salon İKSV’ye, “Garanti Caz Yeşili” kapsamında 2010 yılından bu yana destek veriyor.
Salon IKSV’de gerçekleştirilen Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında bugüne kadar; Notwist, Midlake, The Magic Numbers, Isobel Campbell & Mark Lanegan, Joan Wasser, Joshua Redman, Aaron Parks, Melt Yourself Down, ve Guillaume Perret & The Electric Epic gibi birçok grup ve sanatçı sahne aldı ve almaya devam ediyor.

Nardis Garanti Caz Yeşili Konserleri:
Müzik ve müzisyenin öne çıktığı her performansın kulüp rahatlığında doya doya yaşandığı bir mekan olan Nardis’de, bugüne kadar Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında Jeff Hamilton Trio, Roy Hargrove, Benny Golson ve Kevin Mahogany gibi sanatçılar ağırlandı.
2014 yılında da caz severler Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında Nardis’de birbirinden değerli sanatçılarla buluşmaya devam edecek.
Zorlu PSM Garanti Caz Yeşili Konserleri
Türkiye’nin en iyi performans merkezlerinden biri olan Zorlu PSM, 2016 yılından itibaren Garanti Caz Yeşili konserlerine ev sahipliği yapmaktadır. Drama Sahnesi ve Ana Tiyatro’da gerçekleşen konserlerde bugüne kadar Madeleine Peyroux, Stacey Kent, Meredith Monk ve Victor Wooten gibi isimler sahne aldılar.

30 Nisan Uluslararası Caz Günü:
Unesco tarafından ilan edilen ve her yıl 30 Nisan’da kutlanan -Uluslararası Caz Günü’nde, Garanti Caz Yeşili “Tek Akşam Beş Konser” sloganı ile, her sene Uluslararası Caz Günü’nü şehrin en renkli konserleriyle kutlamaya devam ediyor.