Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafında bu yıl 9’uncusu düzenlenecek Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali 17- 27 Mayıs günleri arasında gerçekleştirilecek.

Antalya Devlet Tiyatrosu (ADT) Müdürü Alpay Aksum, Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında 17 Mayıs’ta başlayacak Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali programını açıkladı. Festivalin 17 Mayıs Perşembe günü saat 18.30’da Haşim İşcan Kültür Merkezi fuayesinde ateş dansı, sihirbaz ve tahta ayak gösterisiyle başlayacağını belirten Alpay Aksum, aynı gün saat 20.00’da ise İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun “Günün Çorbası” adlı oyunu sahneleyeceğini kaydetti. Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde her akşam saat 20.00’de başlayacak festivalde 9 tiyatro, 21 temsil ile Antalyalı sanatseverleri bir araya getirecek. Festival kapsamında tiyatro bölümü öğrencileri için de 4 atölye çalışması yapılacak.

Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali

Devlet Tiyatroları, 17-26 Mayıs 2010 tarihleri arasında ilkini düzenlediği Devlet Tiyatroları, Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali’ni, günümüz tiyatrosunu geçmişin sahnesinde sergilemek amacıyla hayata geçirmiştir. Önümüzdeki yıllarda, bölgedeki antik tiyatrolarda yepyeni bir deneyim olarak seyirciyle buluşacak festival, Türkiye’nin tarihi sanatsal dokusunu, uluslararası bir platformda paylaşma hedefiyle yola çıkmıştır.