19. Uluslararası Antalya Piyano Festivali 1-9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Sanat yönetmenliğini şef Gürer Aykal’ın üstlendiği festival, 1 Eylül’de İspanya’nın önemli Flamenko sanatçılarından Laura De Los Angeles’in vereceği konserle başlayacak.

Ayrıca, Gürer Aykal başkanlığındaki jüri üyeleri Türkiye’nin genç piyanistleri ile buluşacak. Yarışmanın kazananları ise 4 Eylül akşamı AKM Aspendos Salonu’nda Gürer Aykal şefliğinde Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile birlikte konser verecek.

Festival kapsamında her yıl gerçekleştirilen “Kamuran Gündemir Anısına Genç Yetenekler Resitali”ne bu yıl Kenan Tatlıcı piyanosuyla 5 Eylül Çarşamba günü sahnede olacak.
Piyanist Ivan ‘Melon’ Lewis, 6 Eylül’de ‘Sahil Antalya Yaşam Parkı’nda müzikseverle buluşmak üzere sahne alacak.

8 Eylül’de besteci, piyanist Fahir Atakoğlu ve Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, “Film Müzikleri Konseri” ile festival kapsamında izleyici ile buluşacak.
Festivalin kapanışı ise 9 Eylül’de Dhafer Youssef konseri ile olacak. Sufi geleneğini, caz unsurlarını ve Arap lirizmini harmanladığı müziğini kendine özgün bir üslupla yorumlayan sanatçı, Diwan of Beauty and Odd albümünü müzikseverlerin beğenisine sunacak.

Festival kapsamında bu yıl 1-9 Eylül tarihleri arasında Gülçin Anıl ‘Ritmik Renkler’ resim sergisi Antalya Kültür Merkezi Alt Fuaye’de gerçekleşecek.