17. Filmmor Kadın Filmleri Festivali için film başvuruları başladı. Mart ayında başlayacak festivalde yer almak isteyen kadın sinemacılar için son başvuru tarihi, 9 Kasım.

Bu yıl 17’ncisi yapılacak olan Filmmor Kadın Filmleri Festivali’nde filmlerinin yer almasını isteyen sinemacılar için başvurular başladı.

Yönetmeni veya yönetmenlerinden en az biri kadın olan filmlerin yer alabileceği festival için başvurular 9 Kasım 2018’e dek devam edecek.

‘Kadınların yarışmada değil dayanışmada buluştuğu festival’ sloganıyla gerçekleşecek olan etkinlik, Mart ayında başlayacak.

İstanbul’dan başlayarak çok sayıda şehri gezecek festivalde; Kadınların Sineması, Bedenimiz Bizimdir, Kendine Ait Bir Cüzdan gibi özel bölümlerin yanı sıra toplu gösterimler ile söyleşi, panel ve atölyeler de yer alacak.

Başvuru için gerekli belgeler

Filmler için bu adresten online olarak  ya da posta yolu ile, DVD – Blu-Ray ön izleme kopyaları yanında; katılım formu, filmin yönetmeni / yönetmenlerinin fotoğraf ve özgeçmişi, filmden iki fotoğraf, basın dosyası, filmin kısa özeti ve künyesi ile başvuru yapılabilir.

E-mail ile yapılacak başvurular, festival@filmmor.com adresine gönderilebilir.

Posta için adres: Ömer Avni Mahallesi Hacı Hanım Sokak No: 8/5
34427 Beyoğlu / İstanbul


Festivale ilişkin ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Filmmor Kadın Kooperatifi (Filmmor)

2001 yılında İstanbul’da kurulan ve sadece kadınların katılımına açık olan Filmmor Kadın Kooperatifi, kadınlarla kadınlar için sinema yapmak, itiraz etmek, üretmek, düşlemek ve eylemek için var!

Filmmor; kadınların sinema ve medyaya katılımını, bu alanda kendilerini ifade edebilme, iletişim ve üretim alan, olanak ve güçlerini artırmayı ve kadınların cinsiyetçi olmayan temsil ve deneyimlerini yaygınlaştırmayı amaçlar.

Kadınlar için film de üretebildikleri sinema atölyeleri, kurslar yapar. Kadın platformları, kampanyaları için ve feminist temalarda filmler, videolar, görseller yapar.

Kadınların Gözünden Kadınlar-Fotoğraf Sergisi, Namus İçin Neler Çektik-Film-Fotoğraf Sergisi, Ev İşlerine Hapsolmayalım İstanbul’a Çıkalım-Film-Fotoğraf-Tasarım Sergisi gibi sergiler, Cinsiyetçi Olmayan Medya İçin, Cinsiyet Eşitliğinin İnşası gibi konferanslar yapar.

2001 yılından beri her yıl, mart ayından başlayarak Gezici Filmmor Kadın Filmleri’ni yapar. “Kadınların Şiddete Bakışı”, “Namus” “Bedeniyle Barışık Filmler” “Kadınların Dayanışması Yaşatır” gibi temalarla, filmler, söyleşiler, sergilerle 16 yılda 25 farklı şehri dolaşan festivalde, Türkiye sinemasındaki cinsiyetçiliğe dikkat çekmek ve gelecek yıllar vermemek dileğiyle Altın Bamya Ödülleri de verilir.

Filmmor, sinemada, medyada ve nihayet her alanda cinsiyetçiliğin, şiddet ve ayrımcılığın olmadığı bir yaşam düşler…

16. Filmmor Video Görsel